O AUTORZE

Hej!

Nazywam się Norbert Paradowski i chcę Ci do czegoś przyznać. Otóż w pracy, sporcie, relacjach i dbaniu o zdrowie zmagałem się lub nadal zmagam się z LENISTWEM!

Niegdyś głównie przegrywałem, dziś znacznie częściej wygrywam i chcę pokazać Ci jak możesz nauczyć swój mózg determinacji do działania. Nawet jeśli nie jesteś takim leniwcem jakim byłem ja.

Odkąd pamiętam zmagałem się z brakiem wytrwałości, odkładaniem na później. Mój zapał i motywacja, spalały się błyskawicznie.

Prawie niemożliwym było dla mnie dokańczanie rozpoczętych przedsięwzięć. Wielokrotne próby biegania albo chociaż truchtania lub spacerowania kończyły się odpuszczeniem po paru dniach. Rozpoczynałem nowe projekty, chciałem realizować różne pomysły i na zaczynaniu się kończyło.

Odkładanie na później doprowadziło mnie do kłopotów w pracy a nieumiarkowanie w jedzeniu i brak ruchu do PONAD 50 KG NADWAGI!

Pasja & Praca.

Od czasów studiów moja pasją była psychologia, którą można by praktycznie zastosować. Fascynowały mnie metody changeworku, psychologii pozytywnej, nlp, iemt i tym podobne.

Oficjalnie studiowałem filozofię, ale moim drugim, nieoficjalnym kierunkiem stało się ustawiczne zgłębianie ludzkiej psychiki.

Pochłonęły mnie metody, za pomocą których można się autentycznie zmienić. Zafascynowałem się tym, że rzeczy z którymi się zmagamy: stres, brak trwałej motywacji, niekontrolowane emocje, strach, nieśmiałość mogą być pokonane przez metody, strategie, technologie, schematy i systemy pracy, które są przebadane naukowo, zweryfikowane od lat i dają EFEKTY!

Zafascynowała mnie myśl, że wiedzę psychologiczną można praktycznie stosować nie tylko w przypadku mniej lub bardziej poważnych problemów, ale także do ulepszania siebie i swojego działania.

Zacząłem się dzielić wiedzą i widziałem że jej wdrażanie działa.

Dawało mi głęboką satysfakcję to, że mogę pomóc innym. Zacząłem odkrywać w sposób praktyczny, że jedną z nadrzędnych wartości, które mnie napędzają jest dawanie, dzielenie się wartościową wiedzą.

Przygotowanie Merytoryczne.

Ukończyłem szkołę trenerską, także szkołę changeworku i coachingu niedyrektywnego, oraz kilkanaście innych szkoleń oraz przeczytałem mnóstwo książek z zakresu psychologii szeroko rozumianego rozwoju
osobistego i zająłem się szkoleniami, a także pracą indywidualną. 🙂 Ale…

NIE JESTEM EKSPERTEM. JESTEM EKSPERYMENTATOREM.

Nie uważam się za eksperta. Nie jestem psychoterapeutą, psychologiem, psychiatrą ani neurologiem (wbrew pozorom to wszystko są różne zawody, wymagające zupełnie różnych studiów).

Przeprowadziłem w swoim życiu sporo szkoleń oraz sesji pracy indywidualnej. I tak, uwielbiam to.

Osoby z którymi pracowałem miały rezultaty, choć nie wszystkie 🙂 A czasami osoby z którymi pracowałem bardziej potrzebowały pomocy wyżej wymienionych specjalistów. I doskonale, że tacy eksperci istnieją.

PO PIERWSZE UCZĘ SIĘ.

Uczę się codziennie. Ze swojego doświadczenia, z doświadczenia innych, którzy osiągnęli na interesujących mnie płaszczyznach zdecydowanie więcej niż ja.

Uczę się chodząc na szkolenia, czytając książki, słuchając podcastów i czytając badania naukowe.

POTEM EKSPERYMENTUJE.

Następnie to, co w świetle mojej wiedzy i doświadczenia uznaje za sensowne i aktualnie potrzebne wdrażam w swoje życie. Sprawdzam jak działa dla mnie. Jeśli jest ok – zostawiam. Jeśli nie – szukam czegoś innego.

DZIELĘ SIĘ WIEDZĄ.

To, co działa u mnie, co uznaje za wartościowe, co jest potwierdzone sensownymi badaniami naukowymi zostaje przeze mnie przekazane dalej. Po to żebyś Ty, i każdy kto wejdzie na tego bloga, zdecyduje się na udział w szkoleniu mógł skorzystać.


Jeśli mogę w czymś pomóc, pisz śmiało. Odpowiadam na każdą wiadomość :)